Kategoriler

#Revir
#Gündem

barzani'nin şirketleri QR Code

Google Magazin Haberleri > barzani'nin şirketleri

barzani'nin şirketleri

Barzani'nin Türkiye'deki Şirketleri

Ankara'ya kafa tutan Barzani, Türkiye sayesinde servetine servet katıyor. Aile şirketleri her alanda cirit atıyor.
Barzani ve aşiretinin Türkiye'de 180 civarında şirketi olduğu tahmin ediliyor. Mesut Barzani'nin kişisel serveti ise iki milyar dolar civarında.

Barzani ve ailesinin Türkiye'de hemen her alanda şirketleri var. Bunlardan bazıları şöyle;

-TATİLYA BARZANİ'DE: Türkiye'nin "Mini Disneyland"ı Tatilya Barzani ailesine geçti. Bayındır Holding'in kurduğu Tatilya, iflasın ardından Barzaniler tarafından satın alındı. Malaşin Barzani, Tatilya'yı 1.1 milyon dolara satın aldı.
-İÇKİ VE SİGARA; Neçirvan Barzani'nin şirketleri Irak'taki içki sigara, çay, şeker ve pirinç ihtiyacının neredeyse tümünü tek başına karşılıyor. Sigaralar Kıbrıs Rum kesimi ya da Mersin'deki serbest bölgeden alınıyor. Türkiye'nin kasasına bir kuruş bile girmeden özel koruma eşliğinde doğrudan Irak'a gidiyor. Türkiye para kazanmadığı gibi bu mallar dağlardan Türkiye'ye kaçakçılar aracılığı ile sokularak duble kâr sağlanıyor.

HARÇ ZENGİNİ-Barzani'nin en büyük gelir kalemlerinden biri de Türkiye'den geçen kamyonlardan aldığı harçlar ve vergiler. TIR başına 400 dolar alıyor. Elde ettiği yıllık gelir 300 milyon doları buluyor. Habur yerine Türmenlerin olduğu bölgeye kapı açılması durumunda bu para onlara akacak.

HER ALANDA ŞİRKET-Tigris İnşaat şirketi ile 10 milyon dolarlık dolandırıcılık işine karışan bir petrol şirketi de Barzani ailesinin ve Türkiye'de faaliyet gösteriyor.

THY ACENTELİĞİNİ İSTİYORLAR: Barzani ailesinin peşinde olduğu son iş ise THY acanteliği... THY'nin Irak Genel Satış Acanteliği için Barzani'nin yeğeni Serdar Barzani ile görüşüldüğü öne sürülüyor.

Benzer Yazılar

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+