Kategoriler

#Revir
#Gündem

Kurtlar Vadisi İran QR Code

Google Magazin Haberleri > Kurtlar Vadisi İran

Kurtlar Vadisi İran
Kurtlar Vadisi İran

Türkiye'de gişe rekorları kıran ''Kurtlar Vadisi Irak'' filmi, İran'da gösterime giriyor. Başkent Tahran'ın yanı sıra 5 kentte toplam 16 sinemada, 12 Temmuz Çarşamba günü gösterime girecek olan film için basın mensupları ve sanatçılara özel gösteri düzenlendi.
Davetlilere ''zihinlerinizi uzun süre meşgul edecek bir film'' diye sunulan ''Kurtlar Vadisi Irak'' filmi, İranlı izleyicilerin beğenisini kazandı. Filmdeki Ebu Garib hapishanesinde tutukluların çırılçıplak soyularak üzerlerine su sıkıldığı ve üst üste yığıldıkları sahnelerin İran gösteriminde çıkarıldığı gözlendi.

FİLM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLER
Filmin ardından ünlü İranlı oyuncu Muhammed Kasebi, filmden çok etkilendiğini, filmin İslam dünyasının etrafında yaşanan olayların değerlendirilmesi için iyi bir başlangıç olabileceğini söyledi.
Kasebi, ''Filmi çok iyi buldum, yapanları tebrik ediyorum'' dedi.
Ev hanımı olduğunu ifade eden Meryem Lutfi de ''Çok güzel bir filmdi, çok beğendim. Toplumun bütün kesimleri, özellikle gençler, bu filmle iyi bir iletişim kurabilirler. Ancak filmde farklı dillerin konuşulması ve Farsça alt yazı olmaması benim için büyük bir sorundu. Bazı bölümlerini anlayamadım ama yine de algılama açısından güzeldi'' diye konuştu.

''AMERİKA'NIN GERÇEK YÜZÜ''
Film yapımcısı Ferşid Muhammed ise böyle bir film beklemediğini, filmin beklentilerinin çok üzerinde olduğunu söyledi.
Muhammed, şunları kaydetti: ''Çok güçlü bir anlatımı var, özellikle diyaloglar çok güzel. Filmin bazı bölümleri İngilizce olduğu için anlayamadım. Ama insan filme bakarken filmle iyi bir iletişim kuruyor. Filmin müzikleri ve sahneleri de çok güzeldi.'' Sinema oyuncusu Mecid Muzaffer de film için şu değerlendirmeyi yaptı:
''Filmi çok olumlu bulduğumu söylemeliyim. İran, Türkiye, Irak ve Afganistan'da böyle filmlerin yapılması gerekiyor. Böyle filmler yaparak Amerika'nın gerçek yüzünü dünyaya gösterebiliriz. Bunu yapmak her sanatçının görevidir. Böyle bir şeyin yapılması gerekiyordu. Bence İran, Türkiye, Afganistan ve Irak sinema sanatçıları, el ele vererek, tekrar bunun gibi filmler yapmalılar.'' Filmde farklı dillerin konuşulmasını eleştiren Muzaffer, ''Bütün bunlara rağmen güzel bir filmdi. Yönetmeni ve bu filmde rol alan bütün oyuncuları tebrik ediyorum'' dedi.

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+