Kategoriler

#Revir
#Gündem

güvercin hakkında QR Code

Google Diğer > güvercin hakkında

güvercin hakkında
Güvercinler kaya güvercini familyasından gelmekte olup zamanla evcilleştirilmiş kanatlı hayvanlardır. Kumru, tahtalı, kaya güvercini gibi yabani güvercinlerin yanı sıra; ülkemizde çok aşırı bir şekilde gelişmekte bulunan güvercin sektörünün bango, baska, bursa, mardin, kelebek, dönek v.s temsilcileri mevcut. Beslenmesi artık zevk olmanın yanında ticari kaygılarıda beraberinde getirmekte. Bir güvercini 1 araba yada 1 ev fiyatına satın almak veya satmak günümüzde şaşırılacak bir olay haline gelmekten çıktı. Kuş gribi ile birazcık yavaşlanması sağlanan güvercin endüstrisi eski hızını tekrar yakaladı ve son sürat ilerliyor.

Sektörde üst limitin olmaması bazı güvercin yetiştiricilerini uçuk kaçık astronomik rakamlara kadar götürüyor. Medyada da geniş yer bulmaya başlayan güvercin yetiştiriciliği pet shoplarda da vitrin olarak ön plana çıkmaya başladı.

Yumurtlama dönemlerinde takriben ayda bir çift yumurta yapabilen güvercinlerden senede ortalama 18 adet yavru alınmakta. Irkına ve performansına göre iki seçeneğe ayrılan güvercinler, gelecekte ne durumda olacak kuşçular çok merak etmekteler.

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+