Kategoriler

#Revir
#Gündem

su tasarruflu klozet QR Code

Google Magazin Haberleri > su tasarruflu klozet

su tasarruflu klozet
Çorum’da özel bir firma, küresel ısınmanın yarattığı kuraklığa önlem olarak, normelden az suyla tam temizlik yapan bir klozet imal etti. Avrupa standartlarına göre 6 litre su ile yapılan tam temizliği 4.5 litreye indirdiklerini söyleyen firmanın yönetim kurulu başkanı Erdem Çenesiz, “Bu rakam her aile için yıllık 25 ton su tasarrufu demektir.

Bugün bazı evlerde klozetten tasarruf yapmak için su deposuna dolu pet şişeler konuluyor. Ancak bu tasarruf değil daha fazla su tüketimine yol açıyor. Çünkü tam temizlik yapılmayınca sifon ikinci kez çekilmek zorunda kalınıyor” dedi.
Türkiye’yi tehdit eden susuzluk sorununa firmalar da çözümarayışına girdi. Çorum’da faaliyet gösteren firma, küresel ısınmanın yarattığı kuraklığa karşı su tüketimini azaltmak amacıyla yeni bir klozet türü imal etti. 4.5 litre su ile gerekli temizliği yapabilen klozet ile evlerde su tasarruna gidileceği bildirildi. Avrupa ülkelerinde 6 litre su ile yapılan temizliğin, üretilen klozet ile 4.5 litereye düşürüldüğünü söyleyen firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, “Bu sayede ortalama bir ailede yıllık 25 tona varan su tasarrufu sağlanabilecek” diye konuştu.

Benzer Yazılar

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+