Kategoriler

#Revir
#Gündem

yüzümüzün bir imzası varmış QR Code

Google İlginç haberler > yüzümüzün bir imzası varmış

yüzümüzün bir imzası varmış
Güldüğünde tıpkı annene benziyorsun’ kimbilir kaç kişi siz gülerken bu ifadeyi kullanmıştır. Gülerken,ağlarken yaptığımız mimiklerin gerçekten de aile üyelerine benzediği bilimsel olarak kanıtlandı.

İsrail’de yapılan bir araştırma herkesin yüz ifadesinin kalıtımsal olduğunu ve bu ifadelerin adeta aile fertlerinin özel imzaları olduğunu ortaya koydu.

Araştırma ekibi mutlu olduğumuzda, mutsuz hissetimizde ya da sinirlendiğimiz zaman yüzümüze yansıyan duygu ifadelerinin aile fertleri arasında kuşaktan kuşağa aktarılan bir bağ olabileceğini ortaya koydu. Araştırma çerçevesinde gerçekleştirilen deneyde doğuştan kör olan 21 kişinin çeşitli duygusal devinimlerde ortaya koyduğu yüz ifadeleri incelendi. Çıkan sonuç herkesi şaşırttı.

Araştırma ekibi daha önce akrabalarının yüzlerini hiç görmemiş olan kör deneklerin ifadelerinin akrabalarınınkiyle neredeyse aynı olduğunu saptadı. Ekibin lideri Gili Peleg şöyle konuştu: ‘Aile fertlerinin yüz ifadelerinin birbiriyle neredeyse aynı olduğunu keşfettik. Buna bir çeşit yüz imzası da diyebiliriz’

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+