Kategoriler

#Revir
#Gündem

Mehmet Akif Ersoy QR Code

Google > Mehmet Akif Ersoy

Mehmet Akif Ersoy
Edepsizliğin başladığı yerde edebiyat biter. Tükürün cephe-i lâkaydına şarkın, tükürün, Kuşkulansın, görelim gayretleri halkın, Tükürün milleti alçakça vuran darbelere,

Tükürün onlara alkış tutan kahpelere!.. Felakete  sabreyleyenler  insandır. Bekayı hak tanıyan, sa’yi bir vazife bilir, Çalış, çalış ki beka sa’y  olursa hak edilir Ya açar nazm-ı celilin bakarız yaprağına, Yahut üfler geçeriz bir ölünün toprağına, İnmemiştir hele Kuran, bunu hakkıyla bilin, Ne mezarlıkta okunmak nede fal bakmak için Hakiki bahtiyar ancak o ademdir ki, dünyadan

Giderken mamelek namıyle terk eyler büyük bir nam. Ne irfandır veren ahlaka yükseklik, ne vicdandır Fazilet hıssi insanlarda Allah korkusundandır.

Adam aldırma da geç git, diyemem, aldırırım: Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım. Hayat için elzem hayatı istihkar. Hürriyetin, hakkın masun oldukça insansın. Göz, yumulmakla kör olmaz.

“Tarih”i “tekerrür” diye ta’rif ediyorlar; Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi.

Bize, Asım, ne şunun yumruğu lazım, ne bunun; Birinin pençesi ister yalnız: kanunun.

Gamsız insanlara eğlence gelirmiş yaşamak; Yüreğin hisli mi işkencedesin, talihe bak.

Adam mısın? Ebediyen cihanda hürsün, gez. Yular takıp seni bir kimsecik sürükleyemez. Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bize zincir vuracakmış şaşarım.

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

ayse

güzel bulmadım,


Facebook Twitter Google+