Kategoriler

#Revir
#Gündem

Adsl Nedir Nasıl Kurulur QR Code

Google 19 mayıs şiirleri > Adsl Nedir Nasıl Kurulur

Adsl Nedir Nasıl Kurulur
 
ADSL ( Asimetrik Sayısal Abone Hattı ) Asymmetric Digital Subscriber Line sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ADSL, mevcut telefonlar için kullanılan bakır teller üzerinden yüksek hızlı veri, ses ve görüntü Şarkı Sözleriini aynı anda sağlayabilen bir modem teknolojisidir.
A Asymetric (Asimetrik)
D Digital (Dijital / Sayısal)
S Subscriber (Abone)
L Line (Hattı)Yukarıdaki açılımı ile ADSL, standart telefon görüşmeleri ile aynı anda, yüksek hızda veri geçirilebilen telefon hattını ifade eder. Asimetrik kelimesi ise veri alım (download) ve veri gönderim (upload) hızlarının birbirinden farklı olduğunu göstermektedir.Telefon hatlarının bu şekilde kullanılmasını sağlayan teknoloji de ADSL teknolojisi olarak anılmaktadır.

Bütün bunların ötesinde, ADSL ismi en çok, mevcut telefon hattı üzerinden, telefonu meşgul etmeden, sürekli ve dial-up bağlantıdan çok hızlı olarak sunulan internet erişimi için kullanılmaktadır.

ADSL Nasıl Çalışır ?  

Telefon abonesinin kullanmakta olduğu telefon hattının bir ucu telefon hizmetinin verilmekte olduğu Telekom santrallerinde bağlı bulunmaktadır. Bir abonenin ADSL hizmeti alabilmesi için, öncelikle hattının bağlı bulunduğu Telekom santralinde uygun cihazların kurulu bulunması gerekmektedir.  

Uygun cihazlar kurulu ise, telefon hattının telekom satralindeki ucu bu cihazlara bağlanır. Bu cihazlar, hem hızlı veri Şarkı Sözlerii sağlarken, aynı zamanda bir filtre görevi görerek ses ile veriyi birbirinden ayırır. Telefon aramalarında santral üzerinden standart telefon hatlarına ulaşırken, veri de İnternet Servis Sağlayıcıların internet bulutlarına taşınır.

Abonenin de telefonuyla aynı anda hızlı internet kullanabilmek için evinde veya işyerindeki telefon hattını, splitter denilen filtreleme aparatı ve ADSL Modem / Router'a bağlaması gerekmektedir.

ADSL Avantajları  
  • Tek telefon hattı üzerinden aynı anda internet ve ses/fax özelliği (kabiliyeti),
  • Kesintisiz, yüksek hızlı internet erişimi,
  • Müşteriye efektif bant kullanımı sağlaması,
  • Yeni bir altyapıya gerek duymadan mevcut PSTN hattı üzerinden yüksek hızda Şarkı Sözleriin sağlanmasıdır.
Telefon Faturasız İnternet
ADSL erişimi ile 7 gün 24 saat internete bağlı kalırken, internet kullanımından dolayı telefon faturası ödemezsiniz. Böylece, telefon faturanız için kaygılanmadan internetin keyfini çıkartabilirsiniz.

Meşgul Olmayan Telefon Hattı
ADSL ile internete bağlı iken aynı anda telefon görüşmelerinizi de yapabilirsiniz. Telefonunuz meşgul olmaz.

Hızlı İnternet
ADSL ile dial-up'a göre çok yüksek hızlarda veri gönderebilirsiniz. Hızınız çoğu İnternet Servis Sağlayıcı tarafından 128/32 Kpbs, 256/64 Kpbs, 512/128 Kpbs gibi alternatiflerle sunulmaktadır. Bu hız gösteriminde ilk rakam veri alım hızınızı, ikinci rakam veri gönderim hızınızı ifade etmektir.

ADSL Abonelik

 
Abonelik için gerekli belgelerle birlikte bağlı bulunduğunuz Telekom Müdürlüğüne veya ADSL Çözüm Ortaklığı sayfalarımızda yer alan Çözüm Ortağı
firmalarımızın satış ve servis noktalarına başvurabilirsiniz.

Bireysel müşteriler için gerekli belgeler

  • ADSL abone başvuru formu
  • Telefon hattına ait telefonun ödenmiş son faturası
  • Telefon sahibinin kimlik fotokopisi

(Telefon sahibinin şahsen başvurması gerekmektedir.)

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+