Kategoriler

#Revir
#Gündem

Ahmet Yalçınkaya Şiirleri QR Code

Google Şiirler > Ahmet Yalçınkaya Şiirleri

Ahmet Yalçınkaya Şiirleri
Aralık ayında Giresun ‘da doğdu. Almanya ‘daki ortaöğretiminden sonra Türkiye, ABD, Özbekistan ve İsveç üniversitelerinde farklı seviyelerde mühendislik, robotik, yönetim, tekstil ve işletme okudu. Çeşitli sektörlerde yönetici ve eğitimci olarak çalıştı. Özbekistan ‘da, Namangan Mühendislik Pedagoji Enstitüsü İnformatik bölümünde ders verdi. Halen Türkmenistan ’da yaşamakta ve İsveç ‘te öğrenim, araştırma ve eğitimciliğine devam etmekte.

Başta Mavera, Kırağı, Harman, Avaz, Endulus, Zaman, Al-Ahram Weekly, Impact International, Poezia, Yosh Kuch, Das Licht ve Tanıtım olmak üzere Türkiye, Mısır, Almanya, ABD, Özbekistan, İngiltere ve Romanya ‘da yayınlanan bir çok gazete ve dergide şiir, makale, deneme, mektup ve söyleşileri, şiir çevirileri ve çeviri yazıları yayınlandı.
www.neolsunki.com www.neolsunki.com

Bir çok ödül aldı. Kırağı şiir dergisinin İstanbul temsilciliğini (1995-97) yaptı, Endülüs dergisinin yayın kurulunda yer aldı (1997-98). Kısa bir süre Mevsim dergisini çıkardı (1995). Bazı şiirleri İngilizce, Özbekçe, Arapça, Tamilce, Türkmence, Azerice, Romence ve Almanca ‘ya çevrilerek yayınlandı.

Dağlarda Yer Yok (1997), Yetim Kalan Şiirler (2001), Yuragimning Ko’zyoshi (Özbekçe, “Yüreğimin Gözyaşı”, 2001) ve Özlem Sularında (2004, 2005, 2006, 2009) adlı şiir kitapları ve Richard Mildstone ile birlikte hazırladığı Poems of the Night (2005, 2008) adlı şiir antolojisi yayınlandı. Bunların dışında teknik ve yönetim konularında yayınlanmış eserleri de bulunmaktadır.

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+