Kategoriler

#Revir
#Gündem

Guatr hastalığı ve tedavisi QR Code

Google > Guatr hastalığı ve tedavisi

Guatr hastalığı ve tedavisi
Hastalığın belirtilerini anlatmak gerekirse öncelikle, hastalığı anlamak ve nelerle başlar bunları görmek lazım hemen siz değerli neolsunki.com okurlarına anlatıyoruz.

Hastalığın Belirtiler
Hormonların fazla çalıştığından dolayı ellerde titreme ve olduğundan fazla terleme gözlemlenir. Bu hastalıklar olanlar olduğundan daha fazla da sinirli olurlar ve gerginlik gösterirler. Duygularında yavaşlama da gözlemlenir.

Hastalığın Tedavisi
Guatrı yani tiroitte büyümesi olan hastaların tedavisini yönlendiren birkaç durum vardır. Guatrla beraber tiroit az veya çok çalışıyor olabilir. Bu durumların tedavisine daha sonra değinilecektir. Bu bölümde normal çalışan guatrların tedavisi anlatılacaktır. Bu tip guatrlar düzgün (diffüz guatr) ya da nodüllü büyümüş olabilir ve ülkemizde daha çok nodüllü guatra rastlamaktayız. Düzgün büyümüş guatr esas olarak tiroit hormonu içeren ilaçlarla tedavi edilir. Bu konuda zaman zaman iyot tedavisinin yararları konusunda sorularla karşılaşmaktayız.

Genel kanı olarak guatr geliştikten sonra iyot verilmesinin tedavi edici etkisinin olmadığına inanılır. Ancak iyot eksikliği olan bölgelerde guatr gelişmeden iyot verilerek iyot eksikliği giderildiğinde, guatr olması önlenebilir ve az olasılıkla var olan guatrın büyümesi engellenebilir.

www.neolsunki.com

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+