Kategoriler

#Revir
#Gündem

Norman Rockwell QR Code

Google Ünlü ressamlar > Norman Rockwell

Norman Rockwell
Norman Percevel Rockwell (Şubat 3, 1894 – Kasım 8, 1978) Amerika'nın çok sevilen ressamlarından biridir. Ve belli bir dönemi foto-gerçekçi resimleri ile ölümsüzleştirmiştir.
Ressam Norman Rockwell'in 34 yıl önce çalınan "Russian Schoolroom" adlı tablosu Amerikalı ünlü yönetmen Steven Spielberg'in koleksiyonunda bulundu.
Amerikan Federal Soruşturma Bürosu tarafından yapılan açıklamada, Spielberg'in, Rockwell'in 1973 yılında St. Louis sanat galerisinden çalınan tabloyu 1989 yılında yetkili bir satıcıdan yasal yollardan edindiği belirtildi.

Spielberg'in, Rockwell'in 700 bin dolar değer biçilen tablosunun çalıntı olduğunu FBI'ın bir internet sitesinde tablonun fotoğrafını yayımlaması ve tarifini yapması üzerine öğrendiği kaydedildi.

FBI'ın Sanat Suçları Bürosu'nun yaptığı inceleme sonucunda da Spielberg'deki tablonun orijinal olduğu anlaşıldı.

Spielberg'in tabloyu alış sürecinde herhangi bir yasa dışı yola başvurmadığını açıklayan FBİ, yetkililerle tam işbirliği yapan ünlü yönetmenin, yasal hak sahipleri belirlenene kadar tabloyu elinde bulundurmaya devam edeceğini kaydetti.

Rockwell'in 40,5x94 santimetre boyutlarındaki "Russian Schoolroom" adlı tablosunda Lenin büstünün olduğu bir sınıftaki Rus öğrenciler tasvir ediliyor.


Benzer Yazılar

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+