Kategoriler

#Revir
#Gündem

İnönü Stadı Nasıl Olacak? QR Code

Google Spor haberleri > İnönü Stadı Nasıl Olacak?

İnönü Stadı Nasıl Olacak?
Fikret Orman'ın yakın gelecekte açıklayacağı İnönü Stadı'nın yeni hali basına sızdı ve gerçek çıktı. Başkan, Yıllık Olağan Mali Genel Kurul'da stadyumun klibini kongreye izletti. Boğaz'a farklı bir görünüm katacak stad, 120 milyon dolara mal olacak ve 41903 kişilik olacak. Beşiktaş'ın yeni mağbedi olacak olan stadyum 40 bin artı 1903 kişilik olacak. Yeni stadyumun yapımı 18 ay sürecek ve 120 milyon dolara mal olacak. Stadyumun çatısı dünyaca ünlü stadyumlarda olan şeffaf çatı örtüsüyle kapanacak.

Statta tribünler iki kat olacak. Alt ve üst tribün arasında 2'şer kat loca inşa edilecek. Localar lüks ve kullanış üzerine kurgulandı. Her bir loca 8.5 metrekare. Toplam loca kapasitesi 1076 kişi. Stadın akustiğini Kanada MC Gill Üniversitesi'nden Wieslaw Woszczyk ayarlayacak. Stat tarihi kulelerden 23.5 metre içeri çekilecek. Kule ile eski açık tribünlerin arasında 3000 metrekare bir alan oluşacak. Stadın etrafı özel taş ve sütunlarla çevrelenecek.Yeni stad, sadece futbol maçlarına değil her türlü sanat, müzik, spor ve kongre olmlak üzere her türlü organizasyona ev sahipliği yapacak. Stat tarihi kulelerden 23.5 metre içeri çekilecek. Kule ile eski açık tribünlerin arasında 3000 metrekare bir alan oluşacak.
www.neolsunki.com www.neolsunki.com www.neolsunki.com www.neolsunki.com www.neolsunki.com www.neolsunki.com www.neolsunki.com www.neolsunki.com

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+