Kategoriler

#Revir
#Gündem

iPhone'un İsmi iPhone Olmasaydı Ne Olurdu? QR Code

Google Teknoloji > iPhone'un İsmi iPhone Olmasaydı Ne Olurdu?

iPhone'un İsmi iPhone Olmasaydı Ne Olurdu?
iPhone çıkarılmadan önce bir çok ismi oldu. Bizim bilmediğimiz arka planda gelişen bu olaylar sonucunda iPhone ismi doğdu ve böyle kaldı. Oldukça uzun bir süre sürdürülen bu isim çalışmasında düşünülen adlardan bazıları şunlardı.

İşte iPhone ismine önerilen diğer seçenekler:
TelePod: iPod’u ve Apple’ı çağrıştıracak bir isim olması düşünülürken, iPod, MacPod, Telepod hatta PadPod gibi isimler düşünüldü.

TriPod: Fotoğrafçılık alanında kullanılan kelime yeni iPhone’ların kamera alanında da başarılara imza atarak bu isimle anılması gerektiği düşüncesini ortaya çıkardı. Tri kelimesindeki üçlü ise iPod, internet ve telefon özelliklerinin bir arada olması şeklinde açıklandı.

Mobi: Mobile ya da Mobil kelimesini çağrıştırması açısından telefon özelliği bulunan iPod’lara bu isim verilecekti.

MicroMac: MacBook’lardan esinlenilerek düşünülen isim kulağa değişik geliyor öyle değil mi? Uzun süredir alıştığımız iPhone kelimesinin en uygun isim olduğunu düşünmeye başladım. Sandığımızdan da zormuş bu isim meselesi.

iPad: Son olarak düşünülen isimlerden biri de iPad’di. Ancak telefona verilecek isim konusunda iPhone’un daha uygun olduğuna karar verilmesinin ardından iPad’ler tabletlere kalacaktı.

Benzer Yazılar

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+