Kategoriler

#Revir
#Gündem

Kola Ne Kadar Zarar Verir? QR Code

Google Faydalı Bilgiler > Kola Ne Kadar Zarar Verir?

Kola Ne Kadar Zarar Verir?
Herkesin bildiği gibi kol insan bedenine oldukça zararlı bir içecektir ancak verdiği zararlar vücudu nasıl etkiler, ne yapar, neden zararlıdır gibi sorulara kimse doğru düzgün bilemez. İşte bu konuya açıklık getirmek için Prof. Dr. Canan Karatay bir bardak kolanın 60 dakikada verdiği zararları 7 konu altında toparladı ve açıkladı;

1. İlk 10 dakikada: Kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girer. Bu normal günlük dozun 100 katı kadardır. Bulantınızın olmamasının nedeni içinde bulunan 'fosforik asiddir'.
2. İlk 20 dakikada: Kan şekeriniz aşırı şekilde yükselir.Bunun sonucu pankreasınızda aşırı derecede insülin salgılanır ve kan şekerinin fazlası karaciğerde yağ olarak depolanmaya başlar.
3. 40 dakika içinde: Kafeinin tamamı dolaşıma girmiş olur. Kan basıncı yükselir, karaciğerden daha fazla şeker yapılarak kana geçer ve kan şekeri tekrar yükselir.
4. 45 dakika içinde: Beyinde dopamin yapımı artar, mutluluk hissi başlar (eroinin etkisine benzer bir etki meydana gelir.)
5. Tekrar kolaya ve tatlılara saldırırsınız.
6. Bu kısır döngü devam ettiği süre karaciğer ve göbek yağlanması artar, vücudun tüm hücrelerinde leptin ve insülin direnci gelişir.
7. Şişmanlık hastalığını başlatmıştır ve bütün dejeneratif hastalıkların nedenidir.

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+