Kategoriler

#Revir
#Gündem

Android konusunda yepyeni bir Türkçe kaynak: AndroidPIT QR Code

Google Teknoloji > Android konusunda yepyeni bir Türkçe kaynak: AndroidPIT

Android konusunda yepyeni bir Türkçe kaynak: AndroidPIT
Tamamıyla Android konusuna yoğunlaşan ve kısa sürede başta Almanya olmak üzere tüm dünyada kendisine ciddi bir takipçi kitlesi edinen Alman sermayeli AndroidPIT şirketi 2012 Mart ayından beri Türkçe olarak da faaliyet gösteriyor.

Almanya'nın başkenti Berlin'de bir startup firma olarak kurulan AndroidPIT, şu anda Almanca ve İngilizce'nin yanısıra İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Rusça ve Türkçe dillerinde yayın yapan ve her gün dünya çapında 300 bini aşkın kişinin ziyaret ettiği bir web sitesi konumunda.

Sitenin sahip olduğu konseptin üç saç ayağı bulunuyor. Bunlardan ilki Android uygulamalar ve de günlük bazda yayınlanan uygulama testleri. Site uygulama geliştiricileri ile potansiyel kullanıcıların buluşmasına aracılık ediyor ve de her gün uygulamalar arasından öne çıkanlar hakkında kapsamlı bir test raporu yayınlanıyor.

İkinci sac ayağı ise blog girişleri. Spesifik olarak Android dünyasını ilgilendiren haberler belirli filtrelerden geçirildikten sonra her ülkenin hassasiyetleri gözetilerek ve de haber kaynakları açıkça belirtilerek yayınlanıyor. Bu noktada her gün 6 ile 8 arasında yeni haberi site üzerinde bulmak mümkün oluyor. Site yöneticileri yazarları 'Yaratıcı İçerik' şeklinde kurumsal bir tanımlamaya sahip hikayeleri bulmaya ve de yazmaya teşvik ediyor bu bağlamda yazarların aktif bir şekilde röportaj, yazı dizileri gibi aktivitelerle uğraşması söz konusu.

AndroidPIT'in üçüncü ve en son faaliyet ise Android forum. Forumlarda yine Android ile ile ilgili hemen her konuda paylaşım imkanı mevcut. Hem Android oyunlar ve uygulamalar, hem de Android cihazlar bu forumlarda ayrıntılı olarak ele alınıyor.

AndroidPIT ailesine en son eklenen edisyon olan AndroidPIT.com.tr artık gelişme aşamasını tamamlayıp, Android konusunda en güçlü ve orijinal Türkçe içeriği üreten sitelerden biri haline gelmiş durumda. Ayda yaklaşık 180 bini aşkın ziyaretçisiyle kullanıcılarına hem en taze haberleri sunan, hem de ücretli ya da ücretsiz oldukları fark etmeksizin birçok Android uygulamasını indirme şansı sunan AndroidPIT hızlı gelişmesini aynen sürdürüyor.

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+