Kategoriler

#Revir
#Gündem

Gezi Parkı'nın Yerine Ne Yapılacak? QR Code

Google Güncel Haberler > Gezi Parkı'nın Yerine Ne Yapılacak?

Gezi Parkı'nın Yerine Ne Yapılacak?
Taksim'de bulunan Cumhuriyet döneminde yapılmış olan Gezi Parkı'nın yıkılmasıyla başlayan olayları sanırım bilmeyen kalmadı. Aynı zamanda halkın ikiye bölünmesinin sebebi olan başbakan R.T.Erdoğan'ın radikal kararları halkı oldukça kışkırtmakta ve halkın çoğunluğunun Taksim ve diğer illerde protesto yapmasına rağmen R.T.Erdoğan'ın bu eylemde bulunan kişilere "Çapulcu" diyeb hitap etmesi büyük bir akım başlattı. Halk bu konuya tepki göstermek amacıyla bir çok eylem yaptı. Ancak akıllarda kalan bir soru var. Gezi Park'ı neden yıkılacak ve yerine ne yapılacak? Bu soruya Topçu Kışlası'nın mimarı Halil Onur cevap verdi.

Gezi Parkı’na yapılması planlanan Topçu Kışlası projesinin mimarı Halil Onur, Kültür Varlıkları Koruma Yüksek Kurulu’nun onayında geçen projede AVM ve rezidans olmadığını söyledi. Mimar Onur, “Son günlerde yaşanan olaylar beni de endişelendiriyor” dedi. Halil Onur, projeye yönelik mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararı için de ‘Hukuki sürecin sonuçlanmasını saygı ile beklemekteyiz” şeklinde konuştu. Tartışmaların odağındaki Topçu Kışlası’nın mimarı Halil Onur, hazırladıkları ve Kültür Varlıkları Koruma Yüksek Kurulu tarafından onaylanan projede rezidans ve alışveriş merkezi yer almadığını ifade etti. Onur, proje kapsamında ana fonksiyonun Şehir Tarihi Müzesi’ olduğunu söyledi. Anılan müzenin 13.500 metrekarelik alanı kapsadığı yönünde bilgi veren Onur, toprak üzerindeki diğer alanların ise sanat galerileri, sergi salonları, kafe- kitapevleri ve satış birimlerine ayrıldığını ifade etti.
  • Batı Nil Virüsü Komşu ülkeden sonra Türkiye 'de vakarlarına rastlanan bu tehlikeli hastalıklılığı adı...
  • Boy Uzatma Egzersizleri Boyunuzdan şikayet ediyor ve biraz daha uzun olsam her şey benim için daha güzel olur...
  • Kanal D Doktorum Videolar Kanal D 'de Program sezonu başladığında insanların ilk izlediği ve sorularını ...
  • Kalp romatizması tedavisi Bitkisel tedavi yöntemleri bu kadar oldu arkadaşlar şimdi de kalp hastalıklarına el a...
  • Haşimato hastalığı ve tedavisi Haşimato hastalığı nedir ve ne değildir? bunları tartışacağız. Bu hastalığın belirtil...
  • NDM-1 Virüsü Dünyada hastalıklar bitmek bilmiyor, artık insanları mı kandırıyorlar yoksa gerçekten...

Benzer Yazılar

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+