Kategoriler

#Revir
#Gündem

İthal Telefon Vergisi Nedir? Hangi Markalar Yer Alıyor? QR Code

Google Komik Videolar > İthal Telefon Vergisi Nedir? Hangi Markalar Yer Alıyor?

İthal Telefon Vergisi Nedir? Hangi Markalar Yer Alıyor?
İthal Telefonlara %15 Zam diye bir yazı tüm haber sitelerini sarmış durumda. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, yerli üretime destek vermek için ithal telefonlara ek vergi uygulanacağını açıkladı. Bu vergiyi talep edenlerin başınıysa Telpa ve Vestel çekiyor. Vestel, her ne kadar yerli üretim yapan tek markamız olsa da, aldığı işlemciler, bataryalar, grafik ekran kartlarının tamamı zaten ithal olacak.

Ancak yine de Vestel ürünlerin %60ını Türkiyede üretiyor. Vesteli destekliyoruz ancak ithal telefonların daha pahalılaştırılması Vestel ürün almak için bir çıkışımız değil ki? Sen eş seviye telefon yapamıyorsan, diğerlerine ek vergi uygulanması haksız rekabet olmaz mı? Her neyse, yine de Vestel yerli üretim için çabalıyor, eleştirilebilir bir talep ama saygımız var, peki Telpaya ne oluyor?

Telpa dediğim zaman tanımayabilirsiniz, size General Mobile desem tanır mısınız? General Mobile, telefonları Çin, Kore gibi ülkelerden alıp üstüne sadece logo yapıştırıyorken utanmadan bir de yerli üretim için ithal telefonlara vergi getirilsin diyebiliyor ki? Şuan sizin kullandığınız Discovery telefon serisi onlara kutu içinde hazır bir şekilde geliyor ve üzerine logo yapıştırıyorlar. Y

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+