Kategoriler

#Revir
#Gündem

Ruh çağırmak QR Code

Google > Ruh çağırmak

Ruh çağırmak
Bazı medyumlar Kaybolan şeyleri ve başınıza gelecekleri de biliyoruz diyorlar. Medyum, fincanla ruh çağırırken Falancanın ruhu gel diyor. Şu şöyle mi? gibi bir soru sorunca, fincan evet veya hayır yazılı tarafa yahut harfler üzerinde dolaşarak hareket ediyor. Böylece sorulan şeye cevap verilmiş oluyor. Bazen isabet ettiği de görülüyor. Bunun sebebi nedir?

Cevap
Kur'an-ı kerimde, gaybı Allah’tan başkasının bilemeyeceği bildiriliyor. (Cin 26)Gayb duyu organları ile veya hesap ile, tecrübe ile anlaşılmayan şey demektir. Birisinin altınları çalınır Medyuma ruhçuya veya cinci denilen kimselere gidilir Bunlar çalanı tarif eder Bazen isabet ettiği de olur Çalınan şey bize göre gayb ise de, çalana ve onu gören başkalarına göre gayb değildir Onu çalanı bir cin görmüşse cin çalanı tarif eder ve bulunur Cin gaybı bilmiş olmaz Ruh çağırıyoruz denildiğinde de gelen cindir. Cin de geleceği gaybı bilmez. Bilmediği Kur'an-ı kerimde yazılıdır (Sebe 14)Cin, gaybı bilmediği gibi, melek, hatta Peygamber de bilmez. Ancak Allahü teâlâ bildirirse, elbette onlar da bilir (Cin 27)Peygamber efendimizin devesi kaybolunca münafıkın biri (Cennetten Cehennemden bahsediyor Halbuki kaybolan devesinin yerini bile bilmiyor) dedi. O anda Allahü teâlâ, devenin nerede olduğunu Resulüne bildirdi.

Peygamber efendimiz yuları bir ağaca takılmış olduğu halde deveyi görüp tarif etti. Gittiler tarif edilen yerde buldular. (M. Kâinat)Birgivi Vasiyetnamesi’ndeki (Bir kimse ben çalınanları, kaybolanları ve bunların yerlerini bilirim dese, diyen de, buna inanan da kâfir olur. "Bana cin haber veriyor, onun için biliyorum" derse yine kâfir olur. Çünkü cin de gaybı bilmez. Gaibi yalnız Allah bilir) yazısını

Allahü teâlâ, her şeyi bir sebep altında yaratmaktadır. Bu sebeplere iş yapabilecek tesir, kuvvet vermiştir. İnsanların bütün hareketleri, işleri, Allahü teâlânın âdeti içinde meydana gelmektedir. Allahü teâlâ, sevdiği insanlara ikram olsun diye azılı düşmanlarını da aldatmak için âdetini bozarak bunlar vasıtası ile sebepsiz şeyler yaratıyor. Bu harikulade haller beş çeşittir:
1- Enbiyadan meydana gelene Mucize denir.
2- Evliyadan meydana gelene Keramet denir.
3- Evliya olmayan müslümanlardan meydana gelene Firaset denir.
4- Fasık veya günahı çok olan müslümanlardan meydana gelene İstidrac denir.
5- Kâfirlerden zuhur edene Sihir denir.

Benzer Yazılar

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+