Kategoriler

#Revir
#Gündem

Duvar dizisi QR Code

Google Diziler > Duvar dizisi

Duvar dizisi

 
Gençler “Duvar”a karşı
Gecekondularla malikaneleri
Zenginlerle yoksulları
Kentlilerle göçenleri tek bir duvar ayırır...
Yıkmaya kimsenin gücü yetmez
Çünkü bu kaderin ördüğü bir duvardır...
Ve kırılan her genç kalp için
duvara bir tuğla daha eklenir...

Peki bu hep böyle mi devam edecek?
Duvar hep yükselecek mi?

İşte atv’de ekrana gelen Base Productions’un yeni dizisi ‘Duvar’da gençler duvara karşı… Başrollerinde tanınmamış oyuncuların yer almasına rağmen geçen hafta yayımlanan ilk bölümüyle dikkatleri hemen üzerine çeken ‘Duvar’ın başrolündeki Taylan Güner, genç kızların yeni sevgilisi oldu. Sergin Akyaz’ın yazdığı sosyolojik bir konuyu ele alan ilginç senaryosu ve Bolahenk imzalı müziğiyle de herkesin dilinde olan ‘Duvar’ bu cumartesi 22.00’de ikinci bölümüyle ekrana geliyor.


Genel Özet

Tepecountry; malikanelerin olduğu etrafı korunaklı duvarlarla çevrili, güçlü güvenlik sistemleriyle korunan bir sitedir. Kurutepe ise onun tam karşısında yıllardır sessizce oturan bir gecekondu mahallesi… Ve onları ayıran bir duvar yükselir ortada… İki grup da birbirlerini hiç tanımadan, dokunmadan sakin sakin yaşarlarkan; yılbaşı gecesi zengin armatörün oğlu Taylan kırmızı Ferrari’siyle Kurutepe gençlerinden birine çarpar . Ve ölü genci bırakıp kaçar gider. Taylan olayı kimsenin görmediğini sanır ama yanılmıştır. Sevgilisi İklim ve Kurutepeli Ege her şeyi görmüştür… Ege Ferrari’nin arkasından koşmuş yetişememiş, Kurutepeli’ler ayaklanmış mahkemelerle uğraşmış ama hiçbir şey elde edememişlerdir. Ölen öldüğüyle, zengin olan ise Ferrari siyle kalmıştır… Ama Ege ve arkadaşları sessiz kalmayacaklardır… Artık onları ayıran duvarlar yıkılmış, intikam saati gelmiştir…


Aşkları, tutkuları, bambaşka hayatları ve ördükleri duvarlarıyla genç bir dünyanın kapıları ardına kadar açılıyor.

Oyuncu seçimiyle de ilk

Bir Sergin Akyaz ve Base Production (Kaybolan Yıllar, Aynalı Tahir, Metro Palas…) yapımı olan ‘Duvar’ı diğer dizilerden belirgin bir şekilde ayıran bir özelliği de oyuncu seçimi oldu. Dizinin oyuncu seçimi belki de Türk televizyon tarihinde ilk kez bu kadar radikal bir biçimde gerçekleştirildi. Dizideki genç oyuncularının çoğu profesyonel anlamda oyuncu değildi, birkaçı dışında hiçbiri tiyatro eğitimi almamıştı. Dizinin ruhuna uygun biçimde hepsi hayatın içinden, sokaktan seçildiler. Kimisine bir kafe’de arkadaşıyla otururken teklif götürüldü, kimisine eş dost tavsiyesiyle ulaşıldı. Yüzlerce başvuru arasından seçilenler doğaçlama tiyatro (bir teksti olmayan, diyalogları tamamen spontane gelişen tiyatro) çalışmalarıyla tanınan Mahşer-i Cümbüş ekibinden Dilek Çelebi eğitmenliğindeki atölye çalışmasına katıldıktan sonra dizinin oyuncu kadrosuna dahil oldu.

Dizinin önemli rollerinden EGE’yi canlandıran Taylan Güner ve TAYLAN’ı canlandıran Bülent Çetinaslan daha önce dizilerde rol alsalar da oynayacakları ilk başrolleri Duvar’da yakalamışlar. İKLİM rolündeki Sinem Öztürk ise 26 kısa metrajlı filmde oynayarak ve 8 kısa film çekerek sinemayla uğraşmış şimdiye kadar.

Dizinin genç kadrosunun dışında ise; Sezen Aksu’nun vokalisti olarak bilinen ama son yıllarda dizilerdeki performansıyla oyunculuğunu da kanıtlayan Cihan Okan sınıf atlamış zengin rolü ile dizide yer alıyor. Deneyimli tiyatro sanatçılarından; Lale Başar, Arzu Gamze Kılınç, en son Zincirbozan filminde Kenan Evren rolünde izlediğimiz Suavi Eren, yine Zincirbozan’da gördüğümüz Turgay Tanülkü, Hırsız Polis dizisindeki Kaporta Yakup rolünde ve Barda filminde unutulmaz performanslar sergileyen Hakan Borav da dizinin kadrosunda. Ayrıca podyumların önemli iki eski mankeni de var: Canan Mutluer ve Mine Manavoğlu.

Zengin ya da yoksul, gençleri merkeze alan sürükleyici konusu ve yepyeni oyuncularıyla dikkat çeken ‘Duvar’ın yapımcılığını Base Production (‘Kaybolan Yıllar’, ‘Ateşli Topraklar’, ‘Metro Palas’, ‘Melek’, Zilyoner’, Güzel Günler’, Aynalı Tahir’) üstleniyor. Senaryo ise aynı zamanda dizinin yapımcısı olan Sergin Akyaz’ın imzasını taşıyor.

Diziler

Dizinin Bölümleri ve videoları Eklenecekti.
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 7 - 8 - 910 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50

Yorum Yaz!

Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok
Facebook Twitter Google+