Kategoriler

#Revir
#Gündem

mavi sakal-yeniden QR Code

Google Son albümler > mavi sakal-yeniden

mavi sakal-yeniden

ALBÜM HAKKINDA BİLGİ
Sanatçı : Mavi Sakal
Albüm Adı : Yeniden
Müzik Şirketi : Pasaj Müzik


  ALBÜM HAKKINDA

Müzik kariyerinde 26 yılı geride bırakan ,Türk Rock tarihinin en başarılı gruplarından MAVİSAKAL PASAJ etiketiyle yayınlanan "YENİ..DEN!" adlı albümleri müzikmarketlerde yerini aldı.

Albüm adı "YENİ..DEN!," yeni parçalar ve eski hitlerin yeniden yorumları birarada. Albüm umut dolu, neşeli ve aydınlık. Albüm kapağında kullanılan beyaz zemin, grubun bundan sonraki çalışmaları için yeni bir sayfa açtığını simgeliyor.

YENİ..DEN!"in kayıtları Mayıs-Eylül 2006 tarihleri arasında İstanbul Deneyevi ve Flat Stüdyolarında Taylan Özdemir ve Ender Balcı; mix ve mastering işlemleri Avustralya Sıng Sing Studios'ta Matt Voigt Finlandiya Finnvox Studios'da Risto Hemmi ve Mika Jussila tarafından gerçekleştirildi. MAVİSAKAL'a bir parçalarında prodüktörleri Tanju Eren gitarda eşlik etti.

1980 yılında Tarsus Amerikan Lisesi öğrencileri tarafından kurulan MAVİSAKAL, kendilerine özgü şarkıları ve başkaldıran tavırları ile kitleleri peşinden sürüklerken, unutulmaz parçalara da imza attı. Çektir Git, Şaşkın, Manyak ve grubun solisti Tibet Ağıtan'ın Yat Geliyorum parçaları seyircilerden gelen istekler doğrultusunda yeniden kaydedildi ve YENİ..DEN! albümünde yerlerini aldılar.

Grup sahne performanslarındaki enerjiyi albüme de yansıttı. Yüzde yüz rock yapan MAVİSAKAL, aynı zamanda 2006 yılının sound anlayışıyla bu albümü hazırladı.

Geçtiğimiz aylarda PASAJ etiketiyle "4O" isimli albümü yayınlayan Tanju Eren "YENİ..DEN!" de prodüktör olarak yer aldı. Albümün müzik direktörlüğünü Murat Tümer ve Batur Yurtsever yaptı.

1992 yılında çıkardıkları ilk albümleri "ÇEKTİR GİT" ile müzik dünyasına adım atan grup'un 1993 yılında çıkarttığı "MAVİSAKAL 2" aynı zamanda yayınlanan ilk Türk Rock CD'si olmuştur. MAVİSAKAL 1997 senesinde yayınlanan "İKİ YOL" single'ı sonrasında ünlü rock grubu Status Quo'nun davetiyle gittiği Londra Wembley Arena'da sahne alarak bir ilk'i daha gerçekleştirmiş ve 1998 yılında çıkarttıkları "KAN KOKUSU" albümünden sonra sessizliğe gömülmüştü.

MAVİSAKAL 2006 yılında grubun kurucu üyelerinden Tibet Ağırtan (vokal) ve Murat Tümer'e (davul) ek olarak gene grupla uzun yıllar sahne almış Taylan Dedeoğlu (gitar) ve Batur Yurtsever'den (bas) oluşan kadrosu ile yeniden biraraya geldi.

  ŞARKI LİSTESİ

1. Zorla

2. Bilir Olsam

3. Yat Geliyorum

4. İster Misin

5. Çektir Git

6. Manyak Olamazsın

7. Şaşkın

8. Kördüğüm

9. İster Misin

Yorum Yaz!





Kufur, hakaret iceren yorumlar onaylanmayacaktir..
Ziyaretcilerimizin IP Numaralari Gerektiginde Yasal islemler icin Kayit Altinda Tutulmaktadir.

Yorum Yok




Facebook Twitter Google+