Kategoriler
Burç Yorumları

Karışık Bilgiler

Gazeteler


POSTA

HURRİYET

SABAH

GÜNEŞ

FANATİK

AKŞAM

HABERTÜRK

MİLLİYET

FOTOMAÇ

RADİKAL

STAR

ZAMAN

Diğer GazetelerKöpeği Vur !

Fıkralar

Canli maymun yakalama konusunda dünya çapinda ün yapmis olan Temel"i, Amerika"da katildigi bir av partisinde, bütün avcilar, "Bu adam bu isi nasil yapiyor acaba" diye dikkatle izliyorlardi. Temel tek kirma kötü bir tüfek ve uyuz köpegi ile agaçlarin arasindan ilerlerken, arkasinda yaklasik otuz kadar avci, otomatik tüfekleri ve son derece mükemmel yetistirilmis köpekleri ile takip ediyorlardi. Bir ara içlerinden biri, "Agaçta maymun var, agaçta maymun var" diye bagirmaya baslayinca, Temel tüfegini yere birakip agaci sallamaya basladi. Sarsintiya dayanamayan maymun biraz sonra yere düstü. Temel"in köpegi maymunun düstügünü görünce, yildirim hiziyla kosup, maymunun toparlanmasina firsat vermeden üzerine çikip, hayvana tecavüz etti. Tabiki bu durumda halsiz kalan maymunu Temel yerden kaldirip bir çuvalin içine koydu.

Amerikali avcilar gördüklerine inanamamislar, hayretler içinde kalmislardi. Bu sekilde birkaç maymun daha yakalamisti. Daha sonralari gördükleri bir maymun Temel ne yaparsa yapsin asagi düsmemisti. Bunun üzerine agaci yukari çikip ordan sallamayi düsünen Temel,

- Içinizde en iyi nisanci hanginiz ? diye sordu. Diger avcilarin gösterdigi en iyi nisanciya Temel,

- Pana bak usagum, ben agaca çikayrum, dali yukardan sallayacagum. Eger maymun asagi düserse hiçbir mesele yok. Ama bir tersluk olurda ben asagi düsersem, hiç beklemeden köpegi fur !
Facebook Twitter Google+