Kategoriler
Burç Yorumları

Karışık Bilgiler

Gazeteler


POSTA

HURRİYET

SABAH

GÜNEŞ

FANATİK

AKŞAM

HABERTÜRK

MİLLİYET

FOTOMAÇ

RADİKAL

STAR

ZAMAN

Diğer GazetelerMacrium Reflect

Programlar
Tanıtım:
Günlerce, haftalarca ya da aylarca emek sarfederek oluşturduğunuz önemli belgelerinizin bir anda uçup gitmesi hiç de hoş bir durum olmaz. Ayrıca bunların bir de yedeğinin olmaması ateşe benzin dökmek gibi bir durumu ortaya çıkartır. Eğer ileride oluşabilecek çeşitli olumsuzluklara karşı şimdiden çok önemli verilerinizin bir yedeğini almakta fayda vardır. Bu açıdan yedekleme programları önemlidir.

Macrium Reflect, Windows XP için yedekleme ve kurtarma yazılımıdır. Bilgisayarınızda bulunan kişisel belgeler, dosya, klasör, resim, müzik kısaca sabit diskin tüm bölümlerini yedeklemeye yarayan, ev ve iş ortamlarında kullanılabilecek bir veri yedekleme ve yönetme yazılımıdır.

Program sihirbaz yardımıyla çalıştığı için sabit diskinizde bulunan bölüm ya da bölümleri seçmek ve yönetmek oldukça kolaydır.

Programın sol tarafında yer alan görev panelinden ve ana pencerede bulunan araç çubukları yoluyla kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Yedekleme yapmak için ana pencerede bulunan Create Image`yi kullanarak, gelen pencereden Full, Incremental ve Differential olmak üzere üç çeşit yedekleme eylemi başlatabilirsiniz. Yedekleme eylemi için seçmiş olduğunuz bölümleri çeşitli ortamlara (sabit disk, ağ, CD/DVD, çıkartılabilir disk, USB aygıtları gibi) yazdırabilirsiniz.

Program, yedekleme işlemi gibi, bir olumsuzluk karşısında geri yükleme işini de yapar. Bu sayede daha önce oluşturduğunuz yedekleri, tekrar geri yükleyebilirsiniz. Programın "Restore" özelliğini çalıştırdığınızda sizden yedekleri geri yüklemek için bir konum belirtmenizi isteyecek. Konumu belirtikten sonra geri yükleme işini gerçekleştirebilir.

Programın içinde yer alan Verify Image bölümüyle, almış olduğunuz imajları zamanında kontrol edebilirsiniz. Ayrıca içinde yer alan "Macrium rescue CD" ile kurtarma CD`leri oluşturabilirsiniz.

Özellikleri
 • Sabit diskin tamamını ya da bir bölümünün yedeğini oluşturabilirsiniz.
 • Tam, artımlı ve farklı olmak üzere üç şekilde yedek alabilme durumu.
 • Sabit disk bölüm ya da bölümlerini yerel sürücü, ağ, CD/DVD ve diğer bazı araçlara depolayabilirsiniz.
 • Oluşturduğunuz yedeklere şifre koyarak, koruma altına alabilirsiniz.
 • Tüm yedekleme işlemlerini günlüğe kaydedebilirsiniz.
 • Zamanlayıcı sayesinde, günlük, haftalık ve aylık programlama yapabilirsiniz.
 • Kurtarma CD`si oluşturabilirsiniz.

  Desteklediği Sürücüler
  IDE, SCSI, USB, IEEE 1394 (FireWire)

  Desteklediği Dosya Sistemleri
  NTFS (tüm sürümleri), FAT16, FAT32, Ext2FS

  Desteklediği CD/DVD Biçimleri
  CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD+R DVD+RW, DVD-R DL, DVD+R DL

  Programın Çalıştırılması
  Programı innDirip kurduğunuzda program sizden bilgisayarı yeniden başlatmanızı isteyecek. Hemen ya da sonra başlatabilirsiniz. Programı çalıştırdığınızda bir açılış ekranı gelecek. Burada bulunan "30..." ibaresi yanında bulunan kutuyu işaretlediğinizde, onun üstünde yer alan kutuya geçici seri numaranız yazılacak ve programı 30 gün boyunca bu seri numarasıyla kullanabileceksiniz.

  30 gün kullanımdan sonra satın almak isterseniz 14.95 USD ödemelisiniz.

 • [Sağ Tıklayın Hedefi Farklı Kaydet Yapınız]
  Bu Programın Full sürümünü sitemizde bulamazsınız programı satın almak için resmi sitesi ile irtibata giriniz.
  v 0. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10

  Facebook Twitter Google+