Kategoriler
Burç Yorumları

Karışık Bilgiler

Gazeteler


POSTA

HURRİYET

SABAH

GÜNEŞ

FANATİK

AKŞAM

HABERTÜRK

MİLLİYET

FOTOMAÇ

RADİKAL

STAR

ZAMAN

Diğer GazetelerPop-Up Dictionary

Programlar
Tanıtım:
Dünyadaki milyonlarca insan kendi dili haricinde bir başka dili öğrenmek ister. Bunun içinde çeşitli yollar dener. Bunlar arasında görsel ve yazılı araçlar ve artık bilgisayar ortamından öğrenmek de vardır. Bu da bir sözlük programıdır.

Program birden fazla dili desteklekliyor ve bunlar arasında Türkçe de mevcuttur. Hem kurulum hem de kullanım Türkçe olduğu için programı çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Programın "Aç" menüsünden bir dosya seçip onunla çalışabilirsiniz. Programı innDirdikten sonra istediğiniz diğer dosyaları üreticinin adresinden innDirip, programın kurulu dizini içine atıp ordan çağırarak çalıştırabilirsiniz.

Anahtar özellikler
 • Çok sayıda dil desteği
 • Günlük veritabanı güncellemesi
 • Öğrenilen kelimeleri esnek sistem sayesinde düzenleyebilme
 • Var olan sözlük üzerinde düzenleme yapabilme ve kelime ekleyebilme
 • Metinde seçtiğiniz kelimeyi çevirebilme
 • Yazı türü, renk ve pencere boyutunu ayarlayabilme
 • Kelimelerden slayt gösterisi oluşturup, kelimeleri o şekilde öğrenebilme durumu

  Genel özellikler
 • Pop-Up Dictionary yalnızca bir sözlük veya öğretici olarak kullanılamaz. Ondan kolaylıkla bir telefon rehberi yapabilirsiniz! Ad ve soyadlarını orijinal alana, adresleri tercüme alanına ve telefon numaralarını da uyarlama alanına giriniz. Dahası, her kayıt bir grafikle ilişkilendirilebilir. Pop-Up Dictionary`nin nasıl kullanılabileceği hususunda daha birçok yol vardır ve bunlar yalnızca ihtiyaçlarınıza ve hayal gücünüze bağlıdır. Ondan yararlanabilirsiniz.
 • Mesela siz İspanyolca-Rusça bir sözlük istiyorsunuz, fakat elinizde sadece İspanyolca-İngilizce ve İngilizce-Rusça sözlükler var, İspanyolca-İngilizce sözlükteki aramadan elde edilen bir İngilizce kelimeyi arama alanına kopyalayın (Alt tutularak ona çift tıklama) ve Rusça tercümesini görmek için İngilizce-Rusça sözlüğü açın.
 • Slayt gösteri penceresi saydam kılınabilir (Seçenekler diyalog kutusundaki Zamanlayıcı aracılığıyla) ve boyutu azaltılabilir. Onu ekranın bir köşesine yerleştirin ve çalışmanız sırasında arada bir onu seyredin. Yeni kelimeleri öğrenme etkinliğiniz belirgin olarak artacaktır!
 • Mevcut sözlükler için kendi sözlüklerinizi veya kullanıcı kelime hazinelerini yaratabilirsiniz. Gelişmiş Moda geçin (araç çubuğundaki `bilginin başlığı` düğmesini kullanarak) ve Sözlük sekmesinde yeni bir `Düzenleme>>` düğmesi belirecektir.
 • Kelimeleri herhangi bir alanda arayabilirsiniz: Orijinal kelime, tercüme, ve uyarlama. Bu amaçla, sözlüğün bu alana göre sıralanması gerekir – yakınındaki AZ düğmesine tıklayın.
 • Kelimeleri herhangi bir alanda arayabilirsiniz: Orijinal kelime, tercüme, ve transkripsiyon (uyarlama). Bu amaçla, sözlüğün bu alana göre sıralanması gerekir – yakınındaki AZ düğmesine tıklayın.
 • Kullanıcı kelime hazinelerini çağrışımsal öğrenme için kullanmak uygundur. Bir metni okumadan önce, yeni bir kullanıcı kelime hazinesi yapıp ona uygun bir ad verin. Metinde karşılaştığınız bilinmeyan kelimeleri genel kelime hazinesinden (ki o genellikle kapsamlı bir sözlüktür) kendinize ait kullanıcı kelime hazinesine kopyalayın. Bir süre sonra metni yalnızca kendinizin kullanıcı kelime hazinesini kullanarak yeniden okumayı deneyin. Bazı kelimelerin zihninizde belirli metin kısımlarıyla çağrıştırıldığını fark edeceksiniz.

  Not: Programı 21 boyunca ek işlevleriyle birlikte ücretsiz kullanabilirsiniz. (Düzenleme, oluşturma, gelişmiş arama, sözlükler gibi). 21 gün sonra Pop-Up Dictionary`den yine ücretsiz yararlanabilirsiniz ama bu sefer ek işlevler kapalı olacak. Tam özellikleriyle yararlanmak için satın almalısınız. Programın fiyatı; 49.95 USD`dir.

 • [Sağ Tıklayın Hedefi Farklı Kaydet Yapınız]
  Bu Programın Full sürümünü sitemizde bulamazsınız programı satın almak için resmi sitesi ile irtibata giriniz.
  v 0. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10

  Facebook Twitter Google+