Kategoriler
Burç Yorumları

Karışık Bilgiler

Gazeteler


POSTA

HURRİYET

SABAH

GÜNEŞ

FANATİK

AKŞAM

HABERTÜRK

MİLLİYET

FOTOMAÇ

RADİKAL

STAR

ZAMAN

Diğer GazetelerFile Renamer

Programlar
Tanıtım:
Dosyalarınızın isimlerini değiştirmek istediğinizde bunlara belirli kriterlen konduğunu görmüşsünüzdür. Nokta kullanmayın, vigül kullanmayın, soru işareti kullanmayın, en az bir tane sayı girin, hiç sayı girmeyin gibi birbirinden anlamsız uyarılarla ve problemlerle karşılaşmışsınızdır. İşte dosyalarınıza bu tür kriterler koyan programlardan bir tanesi File Renamer. Bu programla dosyalarınıza konulan kriterleri değiştirebilir ya da yeni açtığınız bir dosyaya kendi belirlediğiniz kriterleri koyabilirsiniz.

Özellikleri:
* Dosyalarınızın isimlerini oluştururken bunlara sayısal olarak sınır koyabilme özelliği.
* Dosyalarınızın isimlerini oluşturuken bunları Dos sisteminden daha eski formata göre isimlendirebilme seçeneği.
* İsimlendirmeyi otamatik olarak ya da kendi istediğiniz gibi yapabilme özelliği.
* Tek tıklama ile otamatik isimlerdirme özelliği.
* Dosyalarınıza isimlendirme yaparken bunları numaralandırabilme özelliği.
* Programın kullanımında isimlendirme yapacağınız dosyaların sırasında değişiklik yapabilirsiniz.
* Dosyalarınıza isimlendirme yaparken dosylarınızın isimlerine tarihlendirme ve saat gösterme özelliği ekleyebilirsiniz. Bu özellik dosyanızın hangi tarihte ve saatte oluştuğunu gösterecektir.
* İsimlendirme yaparken dosyalarınıza belirli karakter olarak şekilde ayarlayabilirsiniz. Örneğin; Dosyanızın isminin 5 karakterden az 20 karakterden fazla olmayacağı gibi kriterlerle sınırlayabilirsiniz.
* Programın tanıyabildiği dosya formatları; .htm, .bmp, .gif, .jpg, .txt, .log.
* Programın tanıyabildiği formatlara ek olarak seçtiğiniz bir dosya ya da bölüm içinde farklı formatları tarayabilir ve bunları düzenleyebilir.
* Program hakkında yardım alabileceğiniz "Help" bölümüde bulunmaktadır.
* Program 2 farklı dilde üretilmiştir bunlardan birisi İngilizce diğeri ise Portekizce`dir. Ne yazık ki programın Türkçe kullanım klavuzu ya da Türkçe kullanıma uygun herhangi bir bölümü bulunmamaktadır.

Genel olarak bakıldığında File Renamer yazılımı bütün yukarıda yazılan işlemleri ücretsiz olarak yerine getirebilmektedir. Üreticisi olan J.M Falcao programı ilk çalıştırdığınızda programın kullanan kişilerin görmesi için not yerleştirmiştir. Bu not; "Programı beğendiyseniz mail atınız ve bize destek olunuz." Desteklerinizi bir tür bağış olarak almaktadır. Bu yazı size çıktığında eğer destek olmak istemiyorsanız "No, thanks" tuşuna basarak programı ücretsiz kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer destek olmak istiyorum tuşuna tıklarsanız destek sayfasına yönlendirilirsiniz. Bütün bunların ışığında programın ücretsiz kullanımı ve küçük boyutu oldukça ilgi çekmekte ve özellikleri programı desteklemektedir.


[Sağ Tıklayın Hedefi Farklı Kaydet Yapınız]
Bu Programın Full sürümünü sitemizde bulamazsınız programı satın almak için resmi sitesi ile irtibata giriniz.
v 0. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10

Facebook Twitter Google+