Kategoriler
Burç Yorumları

Karışık Bilgiler

Gazeteler


POSTA

HURRİYET

SABAH

GÜNEŞ

FANATİK

AKŞAM

HABERTÜRK

MİLLİYET

FOTOMAÇ

RADİKAL

STAR

ZAMAN

Diğer GazetelerKıkırdaksız Ekran Koruyucu

Programlar
Tanıtım:
Bu ekran koruyucu ile bilgisayarınızın başında olmadığınızda, bilgisayarın başında olup da bir şey yapmak istemediğinizde siz bilgisayarınıza müdahale etmezken ekranınızda sürekli bir uçurumdan düşen ve objelere göre yönünü bulan bir bayan olabilir.

Bayan objelere çarpmasıyla birlikte çeşitli şekillerde, gerçeğe çok yakın bir biçimde hareket ediyor. Örneğin kafası bir objeye çarptığında gerçek hayatımızdaki gibi o basınca ve hıza göre yön değiştiriyor.

Ekran koruyucunun bir başka özelliği de uçurumdan düşen bayanı fareniz ile kontrol edebilmenizdir, bunu yapmak için sadece farenizle bayanın herhangi bir bölümüne tıklayın ve dilediğiniz yere sürükleyin. Fare oynatmanız ekran koruyucuyu kapatmayacaktır.

Ekran koruyucuyu yükledikten sonra aktif olması için şu yönergeleri takip etmelisiniz:

 • Masaüstünüzde boş bir alanda sağ tıklayın ve Özellikler`e girin.
 • Üst kısımdaki sekmelerden Ekran Koruyucu sekmesine gelin.
 • Yüklü ekran koruyucuların bulunduğu listeden Kıkırdaksız Ekran Koruyucu`yu seçin.
 • Bilgisayar boş kaldıktan kaç dakika sonra ekran koruyucunun aktif olması gerektiğini belirleyin.
 • Devam ederken karşılama ekranı seçeneğini kendinize göre ayarlayın. Eğer seçili durumda olursa ekran koruyucu kapandığında Windows Oturum Açma Yöneticisi, ekran koruyucu kapandıktan sonra ekranınıza gelecek ve tekrar kullanıcı girişi yapmanızı isteyecektir (eğer kullanıcı adı şifreliyse tekrar şifresini girmeniz gerekmektedir.).
 • Tüm ayarları kendinize göre ayarladıktan sonra Uygula ve Tamam butonlarına tıklayın.

  Ekran koruyucu ne işe yarar?:
  Ekran koruyucuları bilgisayarınızın başında yok iken bilgisayarınızın ekranını renklendirmeye yaramasıyla bilinir ancak daha farklı ve önemli diyebileceğimiz bir görevi daha vardır; monitörünüzü korumak.

  Ekranınız hareketsiz kaldığında ve sürekli aynı şeyler ekranda durduğunda (genellikle LCD monitörlerde ortaya çıkar.) bilgisayarınız kapalı dahi olsa, normal kullanıma tekrar girse de ekran 15-45 dakika arasında aynı göründüte kalırsa simgelerin ve objelerin izleri monitör ekranında kalmaktadır. Bu önemsenmese de sürekliliği ve çok uzun sürmesi halinde `Kalıcı` olabilmektedir.

  Bundan dolayı herhangi bir hareketli ekran koruyucu kullanımı önemle tavsiye edilmektedir. Ekran koruyucu deyip geçmemelisiniz.

  Not: Ekran koruyucuyu kapatmak için üst kısmında bulunan siyah şeride ya da yazıya tıklamanız gerekmektedir.

 • [Sağ Tıklayın Hedefi Farklı Kaydet Yapınız]
  Bu Programın Full sürümünü sitemizde bulamazsınız programı satın almak için resmi sitesi ile irtibata giriniz.
  v 0. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10

  Facebook Twitter Google+