Kategoriler
Burç Yorumları

Karışık Bilgiler

Gazeteler


POSTA

HURRİYET

SABAH

GÜNEŞ

FANATİK

AKŞAM

HABERTÜRK

MİLLİYET

FOTOMAÇ

RADİKAL

STAR

ZAMAN

Diğer GazetelerMetaProducts Inquiry Standard Edition

Programlar
Tanıtım:
MetaProducts Inquiry ile hızlı ve kolay bir şekilde webden bilgi toplayabilir, yönetebilir, kaydedebilir, depolayabilir ve bunlara çevrimdışı olarak bakabilirsiniz. Program Microsoft Internet Explorer ile bütünleşik ve ayrıca bağımsız
bir uygulama olarak da çalışabilir.

Mozilla, Netscape, FireFox, Maxthon ve Opera tarayıcılarında sağ tuş içerik
menüde bulunur. Program çeşitli web dosyalarını depolayabilir. Tüm web sayfalarını, seçili metin ya da resimleri, Shockwave Flash dosyaları ve diğer bazı dosyaları kaydedebilir. Dış alım olarak `Sık Kullanılanlar` klasörünü alabilir, arakadaşlarınıza ve sevdiklerinize bu listeleri gönderebilirsiniz.

MS Internet Explorer araç çubuğu ya da Inquiry kenar çubuğundan basit bir şekilde sorgu işlemine erişebilirsiniz. Tek tıkla, göz gezdirdiğiniz web sayfalarını, seçili metin ya da resimleri kaydedebilirsiniz. Hızlı depolama özelliğiyle sorgulanan sayfaları hızlı bir şekilde kaydedebilirsiniz.

Programı masa üstünde yer alan kısayolundan da çalıştırabilirsiniz. Karşınıza gelen pencere vasıtasıyla bir çeşit web tarayıcı olarak da kullanabilirsiniz. Adres çubuğuna bir adres yazıp `Enter`a bastığınızda (güvenlik duvarı programı kullanıyorsanız onay vermelisiniz) sayfa karşınıza gelir. Bu sayfanın tümünü diske MHT, HTML, CHM olarak kaydedebilirsiniz.

Ayrıca sadece o sayfada bulunan tüm resimleri ya da sadece seçtiğiniz yazı ve resimleri de kaydedebilirsiniz.
Eğer `Otomatik Kaydet" tabını etkinleştirirseniz, göz gezdirdiğiniz tüm web sayfaları otomatik olarak kaydedilir. Bu kaydı durdurmak için
aynı butona basmanız yeterli olacaktır. `Otomatik Kaydet`deki sayfaları tarihe göre gruplayabilir, bu sayfaları inceleyebilir, düzenleyebilir, kopyalayıp, taşıyabilirsiniz. Bu sayfaları eklenti, link olarak bir başkasına gönderebilir ya da Microsoft Word programına yollayabilirsiniz.

Aynı işlemleri programın Internet Explorer`e eklenmiş simgesi üzerinden de yapabilirsiniz.

Anında arama özelliğiyle tüm derlenmiş sayfalarda hızlı arama yapabilir ve arama sonuçlarını ayrı olarak ağaç klasörde depolayabilir ve bunları kolay bir şekilde inceleyebilirsiniz. İnternetten topladığınız bilgileri yerel klasöre toplayarak buradan sorgulama yapıp, programı çevrimdışı olarak da kullanmış olursunuz.

Türkçe kurulum hakkında:
Türkçe yamayı kurmadan önce Program kapalı olmalıdır. Yama.exe`yi çalıştırdığınızda yama varsayılan olarak, C:Program FilesMetaProducts Inquiry dizinine kurulur. (Not: Eğer programı başka yere kurduysanız, "Gözat"tan kurulu yeri seçip, daha sonra "Yükle" dediğinizde program kurulur.)

Programı masa üstünde bulunan simgesinden bağımsız olarak çalıştırdığınızda gelen pencerede bulunan `Tools > Options > User Interface` bölümünden `Turkish`i seçip `OK` butonuna tıkladığınızda program Türkçe olur.

Bu programın Türkçe yaması innDir.com editörü Ali K. tarafından yapılmıştır. Yamayı innDirmek için tıklayınız

Programın lisanslı fiyatı ise 29.98$`dır.


[Sağ Tıklayın Hedefi Farklı Kaydet Yapınız]
Bu Programın Full sürümünü sitemizde bulamazsınız programı satın almak için resmi sitesi ile irtibata giriniz.
v 0. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10

Facebook Twitter Google+