Kategoriler
Burç Yorumları

Karışık Bilgiler

Gazeteler


POSTA

HURRİYET

SABAH

GÜNEŞ

FANATİK

AKŞAM

HABERTÜRK

MİLLİYET

FOTOMAÇ

RADİKAL

STAR

ZAMAN

Diğer Gazetelerİlköğretim 8. Sınıf Matematik Seti

Programlar
Tanıtım:
İlköğretim 8. Sınıf Matematik Manipülatifleri.

Manipülatif kelimesi İngilizce`de herhangi bir nesneye dokunarak,nesneyi kullanarak ve fiziksel özelleklerini değiştirerek farklı bir şekle ve kalıba döndürme anlamına gelmektedir.

Eğitimsel açıdan manipülatifler irdelenen nesnelerin ve kavramların farklı şekil ve kalıplarının somutlaştırılmasında kullanılmaktadır.

Sanal manipülatifler ise bilgisayar ortamında bilhassa bazı soyut kavramların modellenerek somutlaştırılmasıyla, somut algılama düzeyinde olduğu varsayılan ilköğretim öğrencilerinin kavramları daha iyi anlama, kavramlar üzerinde yorum yapabilme ve kavramları problem çözmede kullanabilme yeteneklerini geliştirmelerinde yardımcı olduğu varsayılmaktadır.

Türkçede sanal manipülatif kelimesi ayrıca "öğrenme nesneleri" ve "soyut modeller" olarak kullanılmaktadır.

Her ders işlenecek kavram ve kazanımlara özel çok farklı sanal manipülatifler geliştirilebilir ve her sanal manipülatifin kullanımı diğerinden bağımsız olduğu için sanal manipülatifler ilköğretim müfredatını zenginleştirici bilgisayar etkinlikleri olarak kullanılabilirler.

Somut modellerin bazı fiziksel kısıtlamaları ve ücretleri düşünüldüğünde, sanal manipülatifler ilköğretim matematik öğretimi için vazgeçilemez zengin imkanlar sunmaktadır.

Bu eğitim yazılımı İlköğretim okullarında kullanılmak üzere hazırlanmıştır.
Kullanmak ücretsizdir.
Her hakkı mahfuzdur.


[Sağ Tıklayın Hedefi Farklı Kaydet Yapınız]
Bu Programın Full sürümünü sitemizde bulamazsınız programı satın almak için resmi sitesi ile irtibata giriniz.
v 0. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10

Facebook Twitter Google+