Kategoriler
Burç Yorumları

Karışık Bilgiler

Gazeteler


POSTA

HURRİYET

SABAH

GÜNEŞ

FANATİK

AKŞAM

HABERTÜRK

MİLLİYET

FOTOMAÇ

RADİKAL

STAR

ZAMAN

Diğer GazetelerALO Audio Editor

Programlar
Tanıtım:
ALO Audio editör, çok popüler ses formatlarını destekleyen, müzik üretimi için mükemmel ve profesyonel bir ses editör yazılımıdır. Yazılım, bir ses dosyasını düzenlemek için görsel olarak size izin veren, kullanımı kolay bir arayüz sağlamaktadır. ALO Audio editör, ses dosyalarını genişletme-güçlendirme, sıkıştırma, geciktirme-erteleme, zarflama, düzenleme, ses ayarlamaları (fade), tersine çevirme, ses seviyesini eşitleme (normalize), aşama aşama hazırlama, yankı işlemleri, iptal etme, sessizlik-susturma, esneklik, kesme-düzenleme, kopyalama, ses dosyasının koro-çoklu bölümü ve vardiya-yön değiştirme, silme seçmesi, yapıştırma, dosyadan yapıştırma, karıştırma, dosyadan karıştırma gibi işlemleri çok rahatlıkla yapabilen ve ses montaj teknolojisini kullanıcılar için ev bilgisayar ortamına taşıyan güçlü bir yazılımdır.

Günümüzde kullanıcılar artık bilinen ses dosyalarını dinlemek zorunda kalmamakta hatta kendi seslerini kaydedip albümlere ekleyebilmektedir. Herheangi bir ses dosyası üzerinde oynama yapabilmekte, bir veya birkaç sesi birbiri ile karıştırabilmektedirler. Film müziklerine kendi seslerini ekleyebilmekte, sonradan bunların düzenlemelerini yapmaktadırlar. Ancak tüm bu işlemleri tek bir çatı altında toplayan yazılımlar ise nadir bulunmaktadır. Mevcut yazılımlar ise çoğu işlemleri tam olarak yapamamakta veya hepsini bir arada bulundurmamaktadırlar.

Yazılım, temelde yukarda bahsedilen işlemleri yapmakla beraber, bir ses dosyasının seçilmiş bölümüne filtre koymakta ve süzmektedir(Geçiş filtresi, FFT filtre, yüksek geçişli filtre, yüksek raf filtresi, düşük geçiş filtresi, düşük raf filtresi, çentik filtresi, zirve EQ filtre, sonlu kuvvet filtresini uygulayabilmektedir). Bir mikrofondan bir ses dosyasına veya diğer giriş cihazından bir ses dosyasına kayıt yapabilme olanağına sahiptir. Ses biçimlerini diğer bir ses dosyasına dönüştürme yeteneğine sahiptir. Görüntü dosyalarından sesi çıkararak sadece ses dosyası haline getirebilmektedir. Dönüştürdüğü ses dosyaları arasında; Sıkıştırılmamış WAV, (ADPCM, GSM, DSP ve diğerleri), MP2(Mpeg 1/2 katman-2), MP3(Mpeg 1/2 katman-3), insan sesi (Diyalog şeklinde ADPCM), WMA(windows medya player9), çiğ-ham-işlenmemiş ses (PCM,), MPC (MusicPack), AVI(Ses parçası), Ogg nVorbis(Versiyon 1.0), G.721, G.723, G.726, AIFF(Elma işitsel format) ve AU (UNIX ses biçimi) bulunmaktadır.

ÖZELLİKLER:
 • Ses dosyalarını işleyerek kaydetmektedir.
 • Bir ses dosyasının bir özel penceresi [wave biçiminde] görüntülüyebilmektedir.
 • Bir ses dosyası veya onun herhangi bir bölümünü işleme esnasında çalma kaabiliyetine sahiptir.
 • Bir mikrofondan bir ses dosyasına veya diğer giriş cihazına kaydedebilmektedir.
 • Bir ses dosyasını görsel olarak düzenleyebilmektedir.
 • Farklı etkilere başvurarak (Genişletme, kompresör, gecikme, zarf, Equalizer, Expander, azaltma, Flanger, tersine çevirme, Phaser, Reverb, ters, sessizlik, genişletme, düzenleme, koro, saha vardiyasını normalleştirme) ses dosyalarını işleyebilmektedir.
 • Bir ses dosyasının seçilmiş herhangi bir bölümünü filtreleyebilmektedir. Filtreleme seçenekleri arasında; BandPass Filter, FFTFilter, HighPassFilter, HighShelfFilter, LowPassFilter, LowShelfFilter, NotchFilter, zirve EQ filtre bulunmaktadır.
 • Başkaya bir biçimden diğer bir ses dosya biçimine dönüştürebilmektedir.
 • Ses dosyasına başka bir ses ekleyebilme ve dönüştürebilme yeteneğine sahiptir.
 • Ses dosyası ve biçimi hakkında bilgi verebilmektedir.
 • Geniş bir ses ayar seçeneğine sahiptir.
 • Bunlara ilaveten yukarıda bahsedilen tüm ses dosyalarına işlem yapabilmektedir.

 • [Sağ Tıklayın Hedefi Farklı Kaydet Yapınız]
  Bu Programın Full sürümünü sitemizde bulamazsınız programı satın almak için resmi sitesi ile irtibata giriniz.
  v 0. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10

  Facebook Twitter Google+