Kategoriler
Burç Yorumları

Karışık Bilgiler

Gazeteler


POSTA

HURRİYET

SABAH

GÜNEŞ

FANATİK

AKŞAM

HABERTÜRK

MİLLİYET

FOTOMAÇ

RADİKAL

STAR

ZAMAN

Diğer GazetelerParagon Drive Copy Professional Edition

Programlar
Tanıtım:
Yazılım, bilgisayarda bulunan tüm sabit disklerin yedeğini almak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda yazılım, kullanıcıya kolaylık sağlamak için işlem esnasında yol gösterici sihirbazlar koymuştur. Yazılımın SCSI, FireWire, IEEE 1394, USB 1.0 ve USB 2.0 desteği ile sabit disklerde FAT ve NTFS desteği bulunmaktadır. İşletim sistemi olarak yazılım, windows 95`ten windows 2003`e kadar desteklemektedir.

Kullnaıcıların zaman zaman sabit diske kaydettikleri yazılım, veri, dosya veya dokümanlarında kayıplar meydana gelmekte, bu da kullanıcıları kayıpların önem derecesine göre bir hayli zor duruma sokmaktadır. Öyle anlar olur ki, kullanıcılar geçmiş zamanda sabit diske kaydetmiş oldukları dokümanları kaydettiklerinden emin oldukları halde arayıp bulamazlar. Böyle zamanlarda çeşitli yazılımlara başvursalar da, kaydetmiş oldukları verilere ulaşamayabilirler. Bu durumda ise en etkili yöntem, verileri bir CD`ye kaydetmek olacaktır. Ama nereye kadar? Bazı dokümanlar vardır ki, aylarca emek verilmiş ve en az 5-6 CD yeri kaplamaktadır ve üstelik bölünemez durumdadırlar. İşte bu gibi durumlarda asıl etkili yöntem sabit disklerin yedeğini almak yani kopyalamaktır. Bir diğer husus ise kopya sonrasında sabit diskte fazla yer kaplamamasıdır.

Yazılım sabit diskten sabit diske kopya yapabildiği gibi, yeniden şekillendirme metodu ile de kopya yapabilmektedir. Yazılımın desteklediği sistemler ve sabit diskler arasında; P-ATA (IDE), S-ATA (SATA), SCSI SABİT disk, FireWire, IEEE1394, USB 1.0, USB 2.0, ZIV, Jazz sabit disk, NTFS sistemde Windows NT, 2000, XP ve 2003, NTFS sistemde dosya ve klasörleri sıkıştırma ve şifreleme, FAT16, FAT32, NTFS, Ext2 FS, Ext3 FS, Reiser FS, HPFS dosya sistemlerine destek vermektedir. Yazılım ayrıca, Windows 95, 98, Me işletim sistemlerini de desteklemektedir.

ÖZELLİKLER:
 • Yazılım yukarıda sayılan sistemleri şifreleyerek kopyalama tekniğine sahiptir. Bu da dokümanlara başka kişilerin erişimini engellemekte ve kullanıcıyı koruma altına almaktadır.
 • Yeniden şekillendirilmiş silinmeyen sabit disk bölmesi kontrol dosyası, sistemi bütünlüğü değişmesi, güvenlik kimliği değişmesi, sabit disk bölmesi teknolojileri ile kullanıcı disk kopyasını diske kopya edebilmektedir.
 • Tüm bu yeniliklerde yazılım kullanıcıya yol gösterici sihirbaz yardımı ile kolaylık sağlamaktadır.
 • Yazılımla kullanıcı sabit disk bölme etiketini (Hacim etiketi) değiştirebilmektedir.
 • Yazılım sabit diskleri biçimleyebilmekte ve silebilmektedir. Bunları yaparken sabit disklerin yedeğini de alabilmektedir.
 • Yazılımın sabit disklerde desteklediği hacim büyüklüğü sınırsızdır (500 GB dahil).
 • Sabit diskleri optimize ederek daha süratli ve sağlıklı çalışmalarını sağlamaktadır.
 • Güvenlik tanımlayıcı özelliği ile kopya işlemini hızlandırmaktadır.
 • Sabit disk kopyalama esnasında sabit diskte yer tutan ve işe yaramayan dosyaları ayırma özelliğine sahiptir.
 • Yazılımın kendiliğinden güncelleme özelliği mevcuttur.
 • Sistem dosyası kontrol özelliği ile kaza eseri dosya sisteminizin silinmesini önlemekte ve sistemi koruyarak optimize etmektedir.

 • [Sağ Tıklayın Hedefi Farklı Kaydet Yapınız]
  Bu Programın Full sürümünü sitemizde bulamazsınız programı satın almak için resmi sitesi ile irtibata giriniz.
  v 0. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10

  Facebook Twitter Google+