Kategoriler
Burç Yorumları

Karışık Bilgiler

Gazeteler


POSTA

HURRİYET

SABAH

GÜNEŞ

FANATİK

AKŞAM

HABERTÜRK

MİLLİYET

FOTOMAÇ

RADİKAL

STAR

ZAMAN

Diğer GazetelerProactive Security Auditor

Programlar
Tanıtım:
Yazılım; bilgisayarda kurulu olan tüm sistem, güvenlik güncellemeleri ve diğer yazılımların yamalarını kontrol ederek web sitelerine bağlantı sağlamakta ve eksik yamaların bilgisayara indirilerek kurulmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca Microsoft web sitesinden eksik yamaları bularak kurmak için kullanıcıya yardımcı olmaktadır.

Çoğu zaman kullanıcılar bilgisayarına kurdukları yazılımların kendiliğinden güncellemesi olduğu için yazılımın güncellemesini kontrol etmezler. Ancak bazı yazılımlar her ne kadar kendiliğinden güncellemesi olsada sadece kritik bilgi ve verileri güncelleyerek diğer verileri kullanıcıya bırakırlar. Bu verilerden çok önemli olanı olsa bile kritik kategorisinde olmadığından güncellenmeyebilirler. İşte kullanıcıların bilgisayarında hangi güncellemelerin eksik olduğunu ve bu güncellemelerin nerelerde olduğunu bulmak bazan çok zaman alır ve yerlerini bulmaksa neredeyse imkansız hale gelir.

Yazılım, 2 ana başlık ve bu başlıkların işlevini gösteren pencerelerden oluşmaktadır. Kısa yol tuşları ana başlıklarda anlatılacağından burada kısa yol sekmelerine değinilmeyecektir. Ana başlıklar sırasıyla; Dosya ve Gözlemleme (View) seçeneklerinden oluşmaktadır.

ANA BÖLÜM BAŞLIKLARI:
Dosya: Yeni Tarama, Karşılaştırmalı Tarama (Compare Scans), Html Raporunu Üretin (Generate HTML Report), Seçilmişi Silin (Delete Selected), Güven Belgesi (Credentials), Bildiriyi gözden geçirin (Browse Bulletin) ve Tercihler (Preferences) sekmesi olmak üzere toplam 7 sekmeden meydana gelmiştir.
 • Yeni Tarama; Kullanıcı bu sekmeye tıkladığında yazılım bilgisayarda bulunan tüm yazılımları tarar ve bu yazılımların güncelleme ve yama durumlarını kullanıcıya bildirir.
 • Karşılaştırmalı Tarama; Taramalar arasında tarihsel ve bilgi alanı (domain) olarak karşılaştırma yapar ve doğruluğunu tespit ederek kullanıcıya durumu bildirir.
 • Html Raporunu Üretin; Test ve tarama sonuçlarını HTML türünde rapor olarak kullanıcıya vermektedir.
 • Seçilmişi Silin; Tarama sonucu bilgi alanını silerek yeniden tarama yapmak için hazır hale getirmeye yaramaktadır.
 • Güven Belgesi; Kullanıcı bu yazılıma, yazılımın bulduğu yama veya güncellemelere şifre koyarak başka kişilerin erişimini kısıtlamaktadır.
 • Bildiriyi gözden geçirin; Yazılımın bulduğu tüm güncelleme ve yamalara ait not belgesidir. Kullanıcı bunu toplu halde görmek için kullanmaktadır.
 • Tercihler; Kullanıcı bu sekme ile isterse kendisinin seçtiği bir alanda (C,D HDD) güncelleme ve yamaları yazılıma kontrol ettirebilmektedir.

  Gözlemleme: Bu sekme ile kullanıcı yazılımın görünüşünü tarihe göre, bilgisayar konumuna göre, liste, detaylar, büyük ve küçük simgeler şeklinde düzenleyebilmektedir.

  Yazılım, Statü tarafından yamaları filtreleyin (Kurulum/eksik/not) ve Sertlik tarafından yamaları filtreleyin (Tehlikeli/önemli/ılımlı/düşük) olarak yamaları filtrelemekte ve kullanıcı sadece istediği yamaları yazılıma aratarak zamandan tasarruf etmektedir.

 • [Sağ Tıklayın Hedefi Farklı Kaydet Yapınız]
  Bu Programın Full sürümünü sitemizde bulamazsınız programı satın almak için resmi sitesi ile irtibata giriniz.
  v 0. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10

  Facebook Twitter Google+